نکات بسیار مهم درباره انواع ویزای کانادا در سال 2022، که باید بدانید

ویزای کانادا

کانادا ویزاهای مختلفی دارد که هرکدام شرایط خاص خود را دارند. مهمترین سوالی که برای متقاضیان ویزای کانادا وجود دارد؛ این است که بهترین نوع ویزا با توجه به شرایط ما، کدام است؟ در این مطلب سعی شده که با معرفی انواع ویزای کانادا و شرایط و نکات مهم پیرامون آن، به انتخاب درست شما کمک کنیم.

(اگر قصد دریافت هر گونه ویزای کانادا را دارید، به شدت توصیه می شود تا انتهای این مطلب را مطالعه بفرمایید )

* تمامی خدمات ویزا و مهاجرت کانادا در ویزا724 توسط خوشنام ترین مشاور و وکیل قانونی مهاجرت با دانش تیم تخصصی متشکل از چندین وکیل دادگستری کانادا و مشاورین ICCRC با تجربه بیش از 1000 پرونده موفق، مدیریت و انجام می پذیرد. برای مشاهده مجوزهای ما می توانید به صفحه درباره ما مراجعه بفرمایید.

اگر قبلا سابقه درخواست ویزا داشته اید اما ریجکت شده اید؛ توصیه می شود صفحه رفع ریجکتی را مطالعه بفرمایید. 

توضیحات در خصوص انواع ویزای کانادا

:ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی و مدت اعتبار آن بنا به تشخیص افسر و درخواست شما صادر می‌گردد. که معمولا اگر به درستی مراحل ثبت درخواست را طی کنید ویزای مولتی کانادا دریافت خواهید کرد.

پرسش و پاسخ مهم درباره ویزای کانادا؛

ویزای توریستی یک بار ورود کانادا و ویزای 5 ساله مولتی کانادا هر 2 به یک روش اخذ میگردد و هر دو به صورت توریستی است. برای کسب اطلاعات تکمیلی در این خصوص می توانید به صفحه ویزای توریستی کانادا مراجعه کنید.

باید توجه داشته باشید که راههای مهاجرت کانادا بسیار است اما ویزای توریستی کانادا راه مهاجرتی نیست، شما صرفا یک توریست خواهید بود، مگر اینکه…

چند توصیه بسیار مهم درباره ویزای کانادا

 برای درخواست ویزای توریستی اگر تاریخچه سفر قوی در 4 سال گذشته ندارید، مثلا ویزای شینگن، استرالیا، انگلستان یا امکان دریافت دعوتنامه از اقوام درجه یکی با اقامت دائم، در کانادا ندارید؛ برای ویزای توریستی کانادا، شانس شما بسیار ضعیف است (فریب آژانس هایی که ادعای این را دارند که دعوتنامه آنها شانس شما را افزایش می دهد، را نخورید، دعوتنامه فقط دلیل سفر شما را توضیح می دهد، خرید و فروش دعوتنامه کاملا غیر قانونی ست اگر بیشتر دقت کنید شرکتهایی اقدام به فروش دعوتنامه می کنند که لایسنس و مجوز اداره مهاجرت کانادا ندارند).

اگر قصد دریافت ویزای شینگن دارید، در ویزا724 ویزای ایتالیا و ویزای فرانسه اقدام می کنیم؛ که ضمانت بازگشت، اجباری ست.

 هر گونه فعالیت در زمینه ویزای کانادا یا هر نوع ویزای مربوط به کانادا، طبق قوانین اداره مهاجرت (ICCRC/RCIC) باید توسط مشاوران و وکلای رسمی مهاجرت کانادا انجام شود و در صورتی که هر شخص، شرکت یا آژانس مسافرتی که لایسنس اداره مهاجرت را ندارد، هر گونه خدمات ویزا یا مهاجرت کانادا را ارائه دهد خلاف قوانین صریح کانادا است و قرارداد شما با اینگونه افراد یا شرکت ها هیچ گونه اعتباری در کانادا ندارد و اگر کوچکترین جعلی در پرونده شما انجام دهند، اداره مهاجرت کانادا، به هیچ عنوان مدافع حقوق شما نخواهد بود.

فریب نخورید که به شما می گویند، کانادا هیچ مدرکی را استعلام نمی‌گیرد! ما ویزای تضمینی  کانادا میگیریم! مبلغ را بعد از صدور ویزا پرداخت کنید! چون قطعا برای اینکه ویزا را تضمین کرده اند، از مدارک جعلی بدون اطلاع شما استفاده می کنند که بخواهند شانس ویزا را افزایش دهند، اما در اصل شما 5 سال تحریم می شود و اگر پولتان را هم پس بدهند ارزشی ندارد..

* اگر به قصد پناهندگی میخواهید ویزای کانادا بگیرید، این تصمیم ممکن است یکی از بزرگترین اشتباهات شما در مسیر رسیدن به اقامت دائم کانادا باشد. چون احتمالا میخواهید با ارائه یک کیس دروغین درخواست پناهندگی کنید و احتمال بسیار قوی یا به شما ویزا نمی دهند یا با کیس شما مخالفت می شود. یا توسط سودجویان غیر مجاز مهاجرت، آینده خود را از دست می دهید.

* دقت داشته باشید که انتخاب مشاور یا وکیل کانادا برای انجام هیچکدام از مراحل مهاجرت یا درخواست ویزای کانادا اجباری نیست، اما حضور یک وکیل یا مشاور خبره و با تجربه بسیار می تواند در مدیریت زمان و افزایش شانس ویزا موثر باشد.

ویزای تحصیلی کانادا:

یکی از بهترین و سریعترین روشهایی که راه مهاجرت به کانادا را هموار میکند، دریافت ویزای تحصیلی است. البته باید توجه داشته باشید که این نوع از ویزای کانادا برای همه مناسبت نیست و بسیار به شرایط شما بستگی دارد

برای افراد بالای 18 سال باید از کالج ها، دانشگاهها و مراکز آموزشی کانادا پذیرش گرفت و سپس درخواست ویزای تحصیلی کانادا مطرح شود. برای افراد 5 الی 17 سال ویزای دانش آموزی کانادا اخذ میگردد. مدارس در کانادا به صورت دولتی و غیر دولتی بوده و از سطح علمی بالایی برخوردار هستند. 

با انتخاب درست مرکز آموزشی، انتخاب رشته دقیق، ارائه درست مدارک، انگیزه نامه حرفه ای به اداره مهاجرت، در صورتی که موفق به دریافت ویزای تحصیلی کانادا شوید، می توانید اجازه کار بعد از تحصیل دریافت کرده و وارد بازار کار کانادا شوید. سپس برای پروسه اقامت دائم کانادا اقدام نمایید.

ویزای کانادا مولتی 5 ساله:

توصیه می‌کنیم برای دریافت این نوع از ویزای کانادا، ویزای شینگن یا حداقل ویزای کشورهای همسایه را قبلا در پاسپورت خود داشته باشید (دارای تاریخچه سفر قوی ای باشید) و سپس برای دریافت ویزای کانادا 5 ساله اقدام نمایید. برای افزایش شانس دریافت ویزای کانادا داشتن دعوتنامه معتبر موثر است (البته نه دعوتنامه ای که آژانسها و یا شرکت ها بر روی پرونده شما می گذارند برای اینکه نداشتن مجوز خود را از اداره مهاجرت توجیه کنند).

ویزای اقامت دائم کانادا با اکسپرس انتری:

سیستم اکسپرس اینتری سریعترین و ارزانترین روش دریافت اقامت دائم کاناداست که بر مبنای چند فاکتور سن، تحصیلات، سوابق شغلی،  دانش زبان و انطباق پذیری، محاسبه می شود. در صورتی که واجد شرایط این سیستم باشید دعوتنامه اقامت دائم دریافت می کنید. به صورت خلاصه؛ این روش بیشتر برای کسانی ست که سن زیر 34 سال دارند، حداقل فوق لیسانس دریافت کرده اند، مدرک زبان انگلیسی حداقل معادل با CLB 9 دارند و دارای 3 سال سابقه کار هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر این برنامه می توانید به صفحه اکسپرس انتری کانادا مراجعه بفرمایید.

ویزای کانادا فرصت مطالعاتی:

کشور کانادا برای جذب تفکرات و طرحهای علمی ، تسهیلاتی به منظور ارائه ویزای فرصت مطالعاتی به واجدین شرایط، اعطا می کند. متقاضیان میتوانند پس از دریافت پذیرش از دانشگاه، موسسه علمی و یا مراکز هنری کانادا، جهت دریافت ویزا اقدام نمایند. از آنجائیکه این ویزا در رده بندی خاصی بین ویزاهای تحصیلی و کاری جای میگیرد، انتخاب نوع صحیح ویزا از اهمیت زیادی در پروسه اقدام برای ویزای فرصت مطالعاتی برخوردار است.

البته باید دقت داشته باشید که اگر قصد مهاجرت به کانادا دارید این نوع ویزا توصیه نمی شود چون معمولا اجازه کار بعد از تحصیل نخواهید داشت و کوتاه مدت است.

ویزای کانادا شغلی:

ویزای کانادا شغلی یا همون ویزای کار کانادا، برای آن دسته از افرادی ایست که قصد مهاجرت کاری به کانادا را دارند. دریافت ویزای کار کانادا بسیار دشوار است، اما اگر به صورت موقت در کانادا مشغول به کار شوید و شما فرد مفیدی برای کشور کانادا باشید میتوانید با داشتن امتیازات لازمه درخواست اقامت دائم کنید.

از روشهای مختلفی میتوانید ویزای کار کانادا دریافت کنید، مثلا ثبت شرکت، کارآفرینی، دریافت جاب آفر، از طریق تحصیل همسر، با خرید یک بیزنیس در کانادا و…

فاکتورهایی که برای شما برای دریافت ویزای کار کانادا (دریافت فرصت شغلی) امتیاز می آورد:

 مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسه، میزان تحصیلات، تجربه کاری، سن، پیدا کردن کارفرما در کشور کانادا، سازگاری با محیط زندگی

ویزای کار کانادا از طریق ثبت شرکت یا owner operator :

این برنامه اقامتی کانادا در خصوص افرادیست که میخواهند بیزینسی را در کانادا راه اندازی کرده و یا خریداری کنند.

حسن این برنامه اقامتی این است که مانند برنامه های کارآفرینی استانی به حجم سرمایه خاصی نیاز ندارد بسته به نوع بیزینس بسیار متفاوت است، الزامی برای ارائه مدرک زبان ندارید و کل برنامه می تواند در کمتر از یک سال انجام شود و ……

ویزای کانادا سرمایه گذاری:

یکی از روشهای دریافت ویزای کانادا، روش سرمایه گذاری در کشور کاناداست که شرایط خاص خود را دارد و اگر واجد شرایط باشید می‌توانید ویزای سرمایه گذاری کانادا درخواست نمایید.

شرایط دریافت ویزای کانادا سرمایه گذاری:

تنها ویزای سرمایه گذاری کانادا در حال حاضر متعلق به استان کبک است که شما باید تعهد دهید تا مبلغ 1/200/00 دلار در کانادا سرمایه گذاری کنید و این مبلغ تا 5 سال نزد دولت کانادا خواهد ماند.( البته این مبلغ هر ساله با توجه به قوانین مهاجرتی کانادا تغییر میکند و برای هر استان در کانادا متفاوت است) مثلا شما با دارایی 2 میلیون دلاری کانادا و پرداخت 365 هزار دلار به کبک میتوانید اقامت کانادا را دریافت کنید.

همچنین شما باید نشان دهید که به اندازه کافی پول برای پشتیبان مالی خود و خانواده در کانادا خواهید داشت.

داشتن حداقل 35 امتیاز از 100 که این امتیازها بر اساس موارد زیر تعیین می شود:

سن، تحصیلات، تجربه کاری، میزان سطح دانش زبان انگلیسی یا فرانسه، انطباق فرد متقاضی با محیط کانادا.

روشهای تجاری دیگر مانند ثبت شرکت، استارتاپ، کارآفرینی های استانی همگی به سرمایه گذاری کانادا معروف هستند؛ برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید به صفحه اقامت سرمایه گذاری و کارآفرینی کانادا مراجعه فرمایید.

ویزای استارتاپ کانادا:

در این روش اقامتی کانادا باید یک ایده یا بیزینس پلن نوین برای کسب درآمد به کانادا نشان دهید که بتواند در کانادا پول ساز باشد. این ایده استارتاپی باید مورد تایید یکی از مراکز سرمایه گذاری کانادا قرار گیرد تا بتوانید برای اقامت کانادا درخواست دهید. در این روش مهاجرتی شما با داشتن اقامت دائم به کانادا می رود و همچنین حداکثر 5 خانواده میتوانند از این طریق اقامت دائم کانادا دریافت نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید به صفحه استارتاپ ویزای کانادا مراجعه فرمایید.

ویزای پناهندگی کانادا:

پناهندگی کانادا جزو روشهای اقامتی یا مهاجرتی محسوب نمی شود. پناهندگی یک روشی ست برای کلاهبرداری! بسیاری از شرکتهایی که وعده پناهندگی می دهند

اشخاص بسیاری هستند که وعده های پناهندگی میدن، این اشخاص یا شرکت ها قراره کیس های دروغ و مدارک جعلی به اداره مهاجرت ارائه بدن، اونوقت چطور شما میتونین به این اشخاص اعتماد کنید، همانطوری که به اداره مهاجرت دروغ میگن به شما هم دروغ نگن؟!

⏪ به دفعات میشنویم و میبینیم کسانی که در این راه سرشون کلاه رفته با وعده های اینچنینی:

ما تمام مبلغ رو در مقصد میگیریم.
ما قرارداد رسمی مینویسیم که فقط به اداره مهاجرت دروغ بگیم و به شما دروغ نگیم!!
ما شرکت ثبت شده در دبی، ترکیه، … هستیم.
این روش ارزونترین روشه‌.
فقط کافیه که برسی به کانادا.
حتما با کیس شما موافقت می کنن و دیپورت نمیشی.
صد در صد ویزا میگیری و…
ما ویزای توریستی تضمینی میگیریم خودتون برید کانادا پناهندگی بگیرید…!
میفرستیمتون ترکیه میان دنبالتون از اونجا میفرستیمتون انگلیس یا کانادا !!!
(در بهترین حالت در کشور ترکیه رها می شوید یا اینکه تهدید میکنند که اگر قسط های اول و دوم رو پرداخت نکنید در ترکیه رها خواهید شد و به پلیس ترکیه خبر میدیم که چه قصدی دارید که شما را دستگیر کنند، البته بعد از پرداخت باز هم رها خواهید شد! چون فقط 1 یا 2 قسط نداده اید)

ویزای خود اشتغالی کانادا:

این نوع ویزا متخص به هنرمندان و ورزشکاران است، یا کسانی که در این دو حیطه دستی بر آتش دارند و می توانند با ارائه شواهد و مدارک اثبات کنند که در کشور خود کسب درآمد کرده و می توانند در کانادا نیز این راه را ادامه دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این برنامه می توانید به صفحه خود اشتغالی کانادا مراجعه بفرمایید.

ویزای اسپانسر شیب کانادا:

این نوع ویزای کانادا مختص به کسانی ست که همسر آنها اقامت دائم کانادا یا پاسپورت کانادا را داراست یا مختص به کسانی ست که فرزند یا نوه آنها در کانادا اقامت دائم داشته یا شهروند کانادایی محسوب می شوند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر این نوع ویزای کانادا می توانید صفحه اسپانسرشیپ کانادا را مطالعه بفرمایید.

ویزای اقامت دائم کانادا از طریق استان های آتلانتیک:

در شرایط کنونی پیدا کردن فرصت شغلی در کانادا بسیار دشوار است. اما استانهای آتلانتیک کانادا شرایط بهتری نسبت به دیگر استان های کانادا دارند، کاریابی در این استانها شانس بالاتری داشته و یکی از بزرگترین امتیازات این برنامه مهاجرتی، دریافت اقامت دائم کانادا در ابتدای پروسه است.

برای دریافت اطلاعات کامل این نوع ویزای کانادا به صفحه کاریابی آتلانتیک مراجعه بفرمایید.

ویزای تضمینی کانادا چگونه‌ است؟

ویزای تضمینی کانادا صد در صد کلاهبرداری ست! هیچ تضمینی در صدور ویزا وجود ندارد، معمولا واژه ویزای تضمینی را، شرکتهایی که مجوز اداره مهاجرت کانادا (RCIC/ICCRC) را ندارند یا در ایران مجوز وزارت کار یا وزارت علوم ندارند، برای جلب نظر مشتری استفاده می کنند. عنوان می کنند که با دعوتنامه آنها صد در صد ویزا صادر می شود! (در صورتی که دعوتنامه فقط می تواند دلیل سفر شما را توضیح دهد نه اینکه شانس ویزا را افزایش دهد!) و گاهی عنوان می شود که ویزای تضمینی کانادا یعنی اگر با دعوتنامه ما، ویزا صادر نشد، کل مبلغ عودت داده می شود و شما ضرر نخواهید کرد! (آژانسهای مسافرتی طبق قوانين اداره مهاجرت کانادا حق هیچگونه فعالیت در هیچ گونه ویزای کانادا را ندارند، حتی توریستی)

شرکتهایی که ویزا را تضمین  می‌کنند در اکثر مواقع بدون اطلاع شما از مدارک جعلی در پرونده استفاده می کنند که طبق نظر خودشان شانس شما را افزایش دهند تا مجبور نباشند پول شما را عودت بزنند. که این امر موجب می شود از هر گونه درخواست به کانادا به مدت 5 سال تحریم شوید و در آخر اگر مبلغ شما را هم عودت بزنند، ضرر بزرگ شما این است که 5 سال حق هیچگونه درخواست یا اعتراضی را به اداره مهاجرت کانادا ندارید.

علت طولانی شدن جواب ویزای کانادا؟

عوامل زیادی می تواند در این امر تاثیرگذار باشد، نقص مدارک، بررسی بیشتر اداره مهاجرت و در شرایط کنونی کرونا که تعداد نیروها بسیار کم شده و …

چگونه ویزای کانادا بگیرم؟

اول باید بررسی کنید که شانس دریافت چه نوع ویزایی را دارید که در ادامه انواع ویزای کانادا را شرح داده ایم. سپس باید شرایط ویزای کانادا را برآورده کنید. بسته به کشور محل اقامت شما، اگر می خواهید به کانادا سفر کنید، ممکن است نیاز به درخواست ویزای کانادا داشته باشید.

اگر در لیست کشورهایی قرار دارید که اتباع آنها نیاز به ویزای کانادا دارند، باید برای ویزای کانادا اقدام کنید. نوع ویزای کانادا شما بستگی به هدف و مدت اقامت شما دارد. به عنوان مثال، اگر می خواهید به عنوان یک توریست به کانادا بروید، به ویزای توریستی موقت نیاز دارید و اگر می خواهید تحصیل کنید، به ویزای دانشجویی احتیاج دارید.

هر یک از ویزاهای کانادا به مدارک مخصوصی نیاز دارد و همچنین هر کدام مراحل متفاوتی دارد؛ پس از انتخاب روش مهاجرتی متناسب با شرایط خود، بهتر است با وکیل مهاجرتی درباره شروع مراحل مهاجرت صحبت کنید.

زمان پردازش ویزای کانادا چقدر طول می کشد؟

یکی از متداول ترین سوالات مهاجران احتمالی کانادایی این است که ” مدت زمان پردازش ویزا چقدر طول می کشد؟ درخواست مهاجرت من چقدر طول می کشد تا رسیدگی شود؟ ” ما تمام اطلاعات مورد نیاز در مورد زمان پردازش مهاجرت را گردآوری کرده ایم. به خواندن ادامه دهید!

زمان پردازش ویزای مهاجرت به کانادا

متقاضیان هر نوع ویزا یا مجوز مهاجرت به کانادا باید هنگام محاسبه مدت زمان لازم برای رسیدگی مجدد به درخواست خود، زمان متوسط پردازش را در نظر بگیرند.

در مهاجرت به کانادا، مدت زمان پردازش این است که چقدر طول می کشد تا مقامات اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) به درخواست شما رسیدگی کنند، این مدت زمان از روزی که آن ها پرونده را دریافت می کنند تا روزی که به تصمیم گیری می رسند.

چه چیزی بر زمان پردازش ویزای کانادا تأثیر می گذارد؟

عوامل متعددی بر زمان پردازش درخواست تأثیر می گذارد:

کشور محل اقامت: برخی از زمان های پردازش IRCC بسته به کشور محل اقامت فرد متفاوت است. قبل از دسامبر 2015، زمان پردازش خدمات مختلف با توجه به دفتر ویزا مشخص می شد. این به این دلیل بود که تقاضاهای مربوط به اقامت دائم و موقت، ویزا و مجوزها توسط نزدیکترین دفتر ویزا بررسی می شد. امروزه برنامه ها در سراسر شبکه جهانی دفاتر ویزا بررسی می شوند تا پردازش تا حد ممکن کارآمد شود، بنابراین ممکن است درخواست شما لزوماً در نزدیکترین دفتر ویزا به شما پردازش نشود، بلکه در دفتری که به بهترین نحو برای پردازش کارآمد درخواست شما طراحی شده است، پردازش می شود.

نوع درخواست: زمان پردازش انواع مختلف ویزا و مجوزها نیز متفاوت است. نوع درخواست و همچنین تعداد داوطلبانی که در حال حاضر در آن دسته در حال بررسی هستند، هر دو می توانند بر زمان پردازش تأثیر بگذارند. اگر برنامه ای مراحل زیادی داشته باشد، ممکن است پردازش آن بیشتر طول بکشد.

کامل بودن: اگر یک پرونده ناقص باشد، IRCC ممکن است متقاضی را به طور کامل رد کند، یا ممکن است اطلاعات بیشتری را درخواست کند که می تواند باعث تاخیر قابل توجه در پردازش شود.

در این بخش میانگین زمان پردازش برنامه های مهاجرت در برخی از محبوب ترین روش ها و زمان تقریبی پردازش را بررسی می کنیم. مهم است که به یاد داشته باشید که زمان پردازش را نمی توان تضمین کرد و فقط تخمینی است. زمانهای زیر بر اساس میانگین زمانهای پردازش IRCC است که در 4 ژانویه 2018 بیان شده است. لطفاً توجه داشته باشید که گاهی اوقات زمان پردازش بستگی به این دارد که آیا یک درخواست به صورت الکترونیکی با استفاده از روش آنلاین ارسال شده است یا از طریق یک روش کاغذی. زمانهای پردازش ذکر شده در زیر مشخص می کند که بین برنامه های کاربردی آنلاین و کاغذی تفاوت است.

زمان پردازش برنامه مهاجرت کاری

*این شامل برنامه کارگران ماهر فدرال (FSW) ، معاملات ماهر فدرال (FST)  و جریانهای کلاس تجربه کانادایی (CEC) و همچنین برخی از برنامه های نامزدی استانی (PNP) است.

در 80 مورد، برنامه ای که از طریق اکسپرس اینتری ارسال می شود ظرف 6 ماه از تاریخ دریافت پردازش می شود. لطفاً توجه داشته باشید که این زمان های پردازش شامل زمان لازم برای ارسال نمایه اکسپرس اینتری، دریافت دعوتنامه برای درخواست (ITA) و آماده سازی درخواست نهایی برای ارسال نیست و فقط زمان بررسی پرونده است.

زمان پردازش برنامه مهاجرت تحصیلی

بسته به کشور محل اقامت متقاضی، زمان پردازش مجوزهای تحصیل بسیار متفاوت است. کوتاهترین زمان پردازش تقریباً 1-2 هفته است، اما متقاضیان از برخی کشورها می توانند زمان پردازش نزدیک به 16 هفته را انتظار داشته باشند. زمان پردازش ویزای تحصیلی نیز بسته به حجم درخواست های دریافتی متفاوت است، بنابراین اگر نزدیک به آغاز سال تحصیلی کانادا درخواست می دهید ممکن است با تاخیر مواجه شوید.

زمان پردازش درخواست مجوز کار پس از تحصیل

این یک نوع ویزا است که در گروه تمدید مجوز کار قرار می گیرد. زمان پردازش درخواست برای مجوزهای کار پس از فارغ التحصیلی بسته به روش مورد استفاده شما متفاوت است. اگر درخواست خود را به صورت آنلاین ارسال کنید، باید ظرف 99 روز رسیدگی شود. با این حال، اگر یک برنامه کاغذی ارسال کنید، می توانید مدت زمان پردازش بیشتری را در حدود 117 روز انتظار داشته باشید.

مدت زمان پردازش مراحل اقامت دائم

پردازش کارت جدید اقامت دائم (PR)   13 روز طول می کشد. با این حال، تمدید یا جایگزینی یک کارت PR قدیمی می تواند 24 روز طول بکشد تا پردازش شود.

مدت زمان پردازش درخواست اسپانسرشیب

هنگام حمایت از همسر برای اقامت دائم، درخواست ها تقریباً 12 ماه طول می کشد. زمانهای پردازش بسته به این که همسر در داخل یا خارج از کانادا اقامت داشته باشد متفاوت است، اما اکنون برای همه برنامه های حمایتی همسر مدت 12 ماه مشخص شده است.

مدت زمان پردازش ویزای توریستی

زمان پردازش ویزای توریستی بستگی به این دارد که از کجا و چگونه درخواست می کنید. در صورت درخواست از داخل کانادا، برنامه های آنلاین ظرف 12 روز و برنامه های کاغذی ظرف 27 روز پردازش می شوند. با این حال، درخواست های خارج از کانادا بسته به کشور محل اقامت متقاضی متفاوت است.

شرایط مالی مورد نیاز برای ویزای کانادا

این مورد هم بستگی به نوع درخواست ویزا دارد مثلا در ویزای توریستی کانادا اثبات تمکن مالی مناسب برای طول مدت سفر که باید محاسبه کنید چند روز در کانادا اقامت دارید و هزینه ها شامل چه مواردی ست و مثلا برای ویزای تحصیلی کانادا معادل با شهریه 1 سال مرکز آموزشی و 1 سال زندگی نفرات در شهر مورد نظر محاسبه و ارائه می شود و انواع ویزای دیگر که شرایط مفصلی دارند.

مدت زمان دریافت جواب ویزای کانادا؟

مدت زمان پاسخ‌دهی به درخواست ویزا به افسران اداره مهاجرت بستگی دارد اما یک زمان حدودی در وبسایت رسمی اداره مهاجرت به آدرس Canada.ca برای هر نوع ویزا اعلام شده است.

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای کانادا

مدارک مورد نیاز برای ویزاهای موقت مثل توریستی و تحصیلی معمولا باید اثبات کننده بازگشت شما به کشور مبدا باشد همچنین باید ثابت شود که تمکن مالی کافی برای تأمین خود در طول مدت اقامتتان را دارید. همچنین در ویزاهای اقامت دائم کانادا بسته به نوع درخواست بسیار متغییر است که در ادامه به جزئیات بیشتری به آن اشاره می کنیم.

در اینجا مدارک مورد نیاز برای ویزای کانادا آمده است:

 • گذرنامه
 • فرم مناسب ویزای کانادا
 • اثبات هزینه پرداخت شده برای ویزای کانادا
 • اثبات سابقه کیفری پاک
 • اثبات سلامت کامل از طریق معاینه پزشکی
 • عکس ها مطابق با شرایط عکس برای ویزای کانادا
 • اثبات تمکن مالی
 • اثبات اینکه پس از اتمام ویزای کانادا به کشور خود باز خواهید گشت
 • اسناد هویت و وضعیت مدنی
 • نامه ای که هدف سفر شما به کانادا را توضیح می دهد.
 • نامه پشتیبانی/دعوت به کانادا

 

سن

شرایط برنامه مهاجرتی ممکن است بر اساس این که سن فرد چقدر است متفاوت باشد؛ افراد با سن بالای 18 سال می توانند برای برنامه های مهاجرتی اقدام کنند و افراد کمتر از 17 سال باید با کمک فردی که به سن قانونی رسیده است برای پرونده مهاجرتی خود اقدام کنند.

گذرنامه

شما باید گذرنامه معتبر و سایر مدارک سفر داشته باشید. هنگام درخواست ویزای کانادا، باید فتوکپی صفحه اطلاعات گذرنامه خود را ارائه دهید.  این مورد باید شامل موارد زیر باشد:

 • شماره گذرنامه
 • تاریخ صدور و انقضا
 • اطلاعات شخصی شما: نام، عکس، محل تولد و تاریخ تولد

د با کمک فردی که به سن قانونی رسیده است برای پرونده مهاجرتی خود اقدام کنند.

اسناد و فرمها

هنگام درخواست ویزای کانادا، باید یک بسته برنامه مهاجرتی را از وب سایت IRCC بارگیری کنید. در آنجا، راهنمای آموزشی، چک لیست اسناد و همچنین تمام فرمهایی را که باید تکمیل و ارسال کنید، خواهید یافت.

شما باید تمام اسناد و فرم هایی را که در چک لیست وجود دارد، ارائه دهید. این اسناد شامل (البته ممکن است موارد دیگری بر اساس پرونده مهاجرتی شما نیاز شود) کپی گذرنامه، تصاویر، رسید هزینه و سایر اسناد هویت می باشد.

علاوه بر اسناد ذکر شده در چک لیستIRCC ، کشورهای مختلف ممکن است به اسناد خاصی نیاز داشته باشند. شما باید از دفتر ویزای مسئول در کشور خود بپرسید که آیا به مدارک اضافی نیاز دارید یا خیر.

اثبات هزینه پرداخت شده برای ویزای کانادا

برای درخواست ویزای کانادا، باید هزینه های لازم را بپردازید و رسیدها را به درخواست خود ضمیمه کنید. بسته به هدف سفر ، هزینه ها تغییر می کند.

دو نوع هزینه وجود دارد:

 • هزینه پردازش برنامه
 • هزینه های بیومتریک

عکسهای ویزای کانادا

شما باید دو تصویر گذرنامه بر اساس شرایط کانادا ارائه دهید. اگر تصاویر با الزامات تعیین شده توسط دولت کانادا مطابقت ندارند، درخواست شما ممکن است رد شود.

اثبات تمکن مالی

شما باید شواهدی ارائه دهید که نشان می دهد می توانید از حمایت مالی خود و سایر اعضای خانواده که ممکن است در طول مدت اقامت شما همراه شما باشند، حمایت کنید. می توانید این کار را از طریق موارد زیر انجام دهید:

 • اظهارات بانکی
 • نامه اشتغال نشان دهنده درآمد سالانه
 • مدارکی که شما برای دریافت حمایت مالی از دوستان/خانواده برای پوشش مدت اقامت خود تنظیم کرده اید.
 • شواهدی از درآمد میزبان یا یکی از اعضای خانواده کانادایی شما
 • به خاطر داشته باشید که این یک لیست جامع نیست و ممکن است به مدارک دیگری نیاز داشته باشید.

اثبات اینکه پس از اتمام ویزا به کشور خود باز می گردید!

شما باید افسران ویزای خود را متقاعد کنید که پس از اتمام ویزای، به کشور خود باز خواهید گشت. چندین روش برای انجام این کار وجود دارد، از جمله:

 • اثبات اشتغال؛شما باید کپی قرارداد کار خود را ارائه دهید، نامه ای که نشان می دهد شما به عنوان کارمند دائمی شناخته می شوید این مورد زمان بازگشت شما به کار و نقش شما در شرکت را مشخص می کند.
 • اگر مالک املاک در کشور خود هستید، باید شواهدی از آن مانند سند مالکیت یا قرارداد اجاره را ارائه دهید.
 • اگر در کشور خود افرادی را دارید که باید از آنها مراقبت کنید، مانند اعضای خانواده یا فرزندان، باید شواهدی از مسئولیت های خود را نشان دهید.

اسناد هویت و وضعیت مدنی

شما باید کپی مدارک هویت و وضعیت مدنی را با درخواست ویزای کانادا ضمیمه کنید. این شامل گواهی تولد، گواهی ازدواج یا گواهی طلاق است. در برخی موارد، ممکن است ملزم به ارائه شناسه ملی باشید.

برای اطلاعات بیشتر در این مورد بهتر است با یک وکیل مهاجرتی مشورت کنید.

مجوزهای پلیس

شما باید ثابت کنید که هیچ سابقه کیفری قبلی ندارید و خطری برای جامعه کانادا محسوب نمی شوید. شما می توانید این کار را با اخذ گواهی پلیس در کشور خود انجام دهید. در برخی موارد، ممکن است مجبور شوید مجوزهای پلیس را از هر کشوری که بیش از شش ماه در آن زندگی کرده اید نیز ارائه دهید.

معاینه پزشکی

برای اخذ ویزای کانادا باید از سلامت کامل برخوردار باشید. برای اثبات آن، ممکن است از شما خواسته شود که یک معاینه پزشکی را انجام داده و نتایج را در پرونده خود ثبت کنید. با این حال، اگر قصد دارید کمتر از شش ماه بمانید، معمولاً معاینه پزشکی لازم نیست، مگر اینکه در شرایطی باشید که از نزدیک با مردم کار کنید.

هدف از سفر

هنگام درخواست ویزای کانادا، باید هدفی را برای سفر خود به کانادا ارائه دهید. شرایط بستگی به کشور دارد اما می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • یک دعوت نامه از حامی مالی خود یا عضو خانواده/دوستی که ملاقات خواهید کرد.
 • اطلاعات تماس افرادی که می توانند از شما برای بازدید حمایت کنند.
 • هرگونه اسنادی که هدف شما از سفر را تأیید کند.

نامه پشتیبانی/دعوت نامه

در برخی موارد، ممکن است لازم باشد نامه دعوت نامه ای را از شخصی در کانادا ارائه دهید .این شخص یا باید شهروند کانادا باشد یا دارای اقامت دائم باشد. شخصی که نامه می نویسد از نظر قانونی مسئولیتی در قبال شما ندارد. او باید آن نامه را به شما بدهد و شما باید آن را در پرونده خود بگنجانید.

نامه باید شامل این اطلاعات باشد:

 • نام
 • تاریخ تولد
 • شماره تلفن و آدرس
 • رابطه شما با شخصی که نامه را می نویسد.
 • مدت اقامت شما در کانادا، محل اقامت شما و زمان عزیمت به آنجا چقدر است.
 • نحوه برنامه ریزی شما برای حمایت مالی از خود.

این نامه همچنین باید شامل اطلاعات زیر در مورد نویسنده باشد:

 • نام کامل و تاریخ تولد آنها
 • آدرس و شماره تلفن کانادایی آنها
 • وضعیت اقامت آنها (شهروند یا مقیم دائم) و کپی سند که آن را اثبات می کند.
 • عنوان شغلی آنها
 • مشخصات خانوادگی آنها (نام و تاریخ تولد همسر و افراد تحت تکفل او)
 • تعداد اعضای خانواده

شرایط ویزای کانادا برای خردسالان

خردسالانی که به کانادا سفر می کنند نیز باید از قوانین مشابه سایر افراد پیروی کنند. با این حال، بسته به نحوه سفر کودکان، مدارک مورد نیاز دیگری نیز وجود دارد. همه خردسالان، صرف نظر از نحوه سفر، باید موارد زیر را داشته باشند:

 • گذرنامه
 • کپی شناسنامه

سپس، اسناد اضافی بر اساس اینکه آیا آنها به تنهایی در سفر هستند یا فردی همراه با آنها است عبارتند از:

سفر به تنهایی: نامه مجوز سفر، که توسط والدین یا سرپرستان قانونی امضا شده است. نامه باید:

 • به زبان انگلیسی یا فرانسوی باشد.
 • آدرس و شماره تلفن والدین/سرپرستان قانونی
 • اطلاعات (نام، آدرس، شماره تلفن) شخصی که در کانادا از کودک مراقبت می کند.

همراه با یکی از والدین: نامه امضای اجازه از والدینی که با آنها سفر نمی کنند. باید شامل موارد زیر باشد:

 • آدرس و شماره تلفن والدینی که سفر نمی کنند.
 • فتوکپی گذرنامه و شناسنامه ملی والدین که در سفر نیستند.
 • اگر والدین طلاق گرفته اند اما حضانت مشترک دارند:والدین حاضر باید نسخه ای از اسناد قانونی حضانت و نامه مجوز از والدین دیگر را بیاورند.
 • اگر تنها یکی از والدین حضانت دارد:آنها باید یک نسخه از حکم حضانت را بیاورند.
 • اگر یکی از والدین فوت کرده باشد:والدین دیگر باید کپی گواهی فوت را به همراه داشته باشند.
 • اگر با سرپرستان قانونی/والدین فرزندخوانده سفر می کنید: یک کپی از سرپرستی یا اوراق فرزندخواندگی همراه داشته باشید.
 • اگر با شخصی که والدین/سرپرست قانونی آنها نیست سفر می کنید:این شخص باید اجازه کتبی از والدین/سرپرستان را داشته باشد. نامه باید شامل آدرس یا شماره تلفن والدین/سرپرستان قانونی باشد.

دلیل های ریجکت شدن ویزای کانادا

احتمالا این سوال خیلی برای شما هم پیش آمده اما به صورت کلی دلیل اصلی ریجکتی انواع ویزای کانادا ضعف ارائه پرونده ها و درخواست به اداره مهاجرت کاناداست که در ادامه به تفکیک و با جزئیات دقیق به آن اشاره می کنیم.

همچنین اقدامات پس از ریجکتی ویزای کانادا را برایتان شرح داده ایم.

پناهندگی در کانادا با ویزای توریستی

این مورد یک روش مهاجرتی نیست! فریب اداره مهاجرت کانادا خلاف قوانین است. حتما نکات انتهای متن را راجع به پناهندگی و کلاهبرداران پناهندگی رل مطالعه بفرمایید.

راههای تشخیص ویزای تقلبی کانادا چیست؟

با دریافت نت پرونده از اداره مهاجرت به راحتی میتوانید متوجه شوید که شرکت یا شخصی که مدعی شده ویزای شما را گرفته است حقیقت را گفته یا ویزای مذکور تقلبی ست.

با ویزای توریستی میشه به کانادا مهاجرت کرد؟

خیر ویزای توریستی یعنی شما فقط قصد سفر به کانادا را دارید، نه قصد مهاجرت. مگر اینکه در خاک کانادا موفق شوید وارد یکی از برنامه‌های مهاجرتی کانادا شوید.

آیا ویزای مولتی کانادا با ویزای توریستی متفاوت است؟

خیر، ویزای توریستی کانادا معمولا به صورت مالتی پل صادر می شود.

همه چیز درباره ویزای کانادا:

قبل از هر گونه اقدام برای درخواست انواع ویزای کانادا، باید اطلاعات کافی در این حیطه را کسب کنید. شاید اولین موضوعی که باید بدانید مدارک لازم برای درخواست انواع ویزای کاناداست، که البته بسته به شرایط هر فرد بسیار متفاوت است، اما در این مطلب به صورت کلی این مدارک را بیان می کنیم.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی کانادا:

مدارک: اصل پاسپورت متقاضی با حداقل شش ماه اعتبار به انضمام کلیه پاسپورت های قدیمی که در آن ها ویزا درج شده است.

یک قطعه عکس جدید  3٫5*4٫5 رنگی با زمینه سفید. ترجمه شناسنامه. ترجمه سند ازدواج در صورت همسفر بودن با همسر . در صورت همراهی فرزندان حتما گواهی اشتغال به تحصیلشان ترجمه شود.

مدارک مالی:

شامل نامه تمکن بانک به زبان انگلیسی  با مهر امور بین الملل بانک به همراه گردش چهار ماهه حساب که نشان دهنده میزان درآمد ماهیانه متقاضی باشد. در صورتی که گواهی سپرده بلندمدت، گواهی خرید سهام یا اوراق بهادار، سند اتومبیل و اجاره نامه دارید نیز ارائه دهید (مدت اعتبار نامه تمکن مالی و پرینت 4 تا 6 ماه اخر، یک ماه است.)

ترجمه اسناد ملکی.

مدارک شغلی:

کارمندان: گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی روی سربرگ شرکت (با ذکر تاریخ شروع به کار، عنوان شغلی و درآمد سالیانه، نام مدیر یا سوپروایزر و مدت زمان موافقت شده با مرخصی)، ترجمه فیش حقوقی دو ماه آخر، ترجمه لیست بیمه دو ماه آخر و ترجمه حکم کارگزینی

کارفرمایان: ترجمه “آگهی تاسیس”، “آگهی تغییرات” و آگهی تصمیمات” شرکت در روزنامه رسمی، ترجمه لیست بیمه و فیش حقوقی دو ماه آخر کارمندان، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، نامه تمکن بانک شرکت و ریزپرینت 4 ماه آخر به لاتین

تجار: ترجمه کارت بازرگانی، گواهی اتاق بازرگانی، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، ترجمه لیست پرداخت بیمه

مهندسان: ترجمه پروانه نظام مهندسی یا جواز ساخت

کارخانه داران و صاحبان مشاغل آزاد: ترجمه پروانه بهره برداری، ترجمه جواز کسب، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده و ترجمه لیست پرداخت بیمه

بازنشستگان: ترجمه حکم بازنشستگی و ترجمه فیش حقوقی دو ماه آخر بازنشستگی (در صورت افزایش حقوق، ترجمه حکم افزایش حقوق بازنشستگی ارائه شود.)

اطلاعات دعوت نامه کانادایی: شامل مشخصات کامل دعوت کننده و متقاضی، نسبت، دلیل سفر متقاضی، آدرس و تلفن، مدت زمان اقامت و هرگونه موارد مرتبط دیگر (دعوت نامه پس از تنظیم باید به مهر و امضای دفتر (Notary Public) برسد.

مدارک فرد دعوت کننده: ارائه کارت شهروندی (Canadian Citizenship Card)، پاسپورت کانادایی، شناسنامه کانادایی(Canadian Birth Certificate)  یا کارت اقامت(PR Card)  از سوی فرد دعوت کننده الزامی است. همچنین سایر مدارک فرد دعوت کننده شامل گواهی اشتغال به کار، نامه بانک و فرم های T4 یا T1 تاثیر بسیار زیادی روی نتیجه درخواست ویزای فرد دعوت شونده دارند.

ترجمه رضایت نامه محضری برای همراهی فرزندانی که بدون یکی از والدین قصد مسافرت دارند. رضایت نامه باید از سوی کسی باشد که آن ها را همراهی نمی کند.

چند دلیل که باعث رد درخواست ویزای کانادا می‌شود:

دلیل عمده رد درخواست ویزای کانادا تشخیص افسر(آفیسر) ویزای سفارت کاناداست. به این دلیل که شما نتوانسته اید افسر را قانع کنید که به صورت موقت در کانادا مانده وفقط قصد سفر دارید. بنابراین باید برنامه ریزی شده نسبت به اخذ ویزای کانادا اقدام کنید. در صورتی که افسر ویزای کانادا شما را ریجکت کند اقدام مجدد برای دریافت ویزای کانادا سخت تر خواهد شد پس اولین درخواست بسیار مهم است.

ریجکتی ویزای کانادا توریستی:

اگر شما قصد دریافت ویزای توریستی کانادا رو دارید باید بدونید به دلایل زیر افسر ویزای کانادا میتونه ویزای شمارو ریجکت کنه

الف) نداشتن تمکن مالی برای تامین هزینه های سفر

ب) نداشتن تمکن مالی فرد دعوت کننده برای تامین هزینه های سفر شما

ج) قانع نشدن افسر ویزا برای اینکه شما قصد اقامت در کشور کانادا را ندارید.

د) داشتن سوء پیشینه

ه) پاسپورت سفید (تاکنون سفر خارجی نرفته باشید)

و) نداشتن برنامه دقیقی برای سفر.

ز) عدم سلامت مدارک درخواست شده و یا جعلی بودن آنها

رد درخواست ویزای کانادا تحصیلی:

معمولا متقاضی ویزای تحصیلی کانادا پس از رد درخواست با این متن رو به رو خواهد شد:

بر اساس قوانین مهاجرت به کانادا متقاضی باید تصمیم خود برای بازگشت به کشورش پس از تحصیل در کانادا را نشان دهد. شما باید به افسر ویزا ثابت کنید که واجد شرایط قوانین ویزا بر اساس بند 12 قانون هستید و همچنین باید اثبات کنید که دارای تمکن مالی برای پرداخت هزینه های شهریه و هزینه های زندگی خود در کانادا هستید. پس از بررسی دقیق تمامی مدارکی که برای ما ارسال کردید، ما قانع نشدیم که شما واجد شرایط برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا هستید و یا مدارک شما به صورت کامل برای ما ارسال نشده است. بنابراین با درخواست ویزای کانادا تحصیلی شما مخالفت می‌گردد.

اقدامات پس از رد درخواست ویزای کانادا:

بسیاری از متقاضیان ویزای کانادا سوال می‌کنند که پس از رد درخواست ویزای کانادا چه راه کاری هایی وجود دارد؟ آیا پس از رد درخواست ویزای کانادا امکان درخواست مجدد وجود دارد؟‌ دلایل رد درخواست ویزای کانادا چیست؟‌

بارها  تجربه شده است که متقاضی ویزای کانادا که در بار اول رد شده در دفعات بعدی موفق به اخذ ویزا گردیده است. مساله اصلی، دانستن این که دلیل اصلی مردودی پرونده ویزای کانادا چه بوده و اینکه افسر ویزا دقیقا به چه دلایلی ویزا را رد کرده است بسیار حائز اهمیت است. نامه رد درخواست که پس از انگشت نگاری در دفاتر وکالتی صادر می‌شود معمولا موارد کلی و جنرال را مورد اشاره قرار می‌دهد که این موضوع کمک دقیقی به متقاضیان جهت برطرف کردن مشکلات پرونده نمی‌کند. در این موارد امکان دریافت اطلاعات دقیق مبنی بر نظر افسر ویزا در هنگام رد درخواست پرونده وجود دارد و بر اساس آن متقاضی میتواند رویکرد افسر ویزا را نسبت به پرونده بداند.

ویزای تضمینی کانادا بدون شینگن چگونه ممکن است؟

حتی اگر خودتان قصد انجام امور درخواست ویزای کانادا را دارید، با دقت کامل به نکات زیر درباره ویزای کانادا توجه فرمایید، این نکات بر مبنای تجربه و اطلاعات دقیق مشاوران و وکلای مهاجرت موسسه تهیه و تالیف شده است.

ویزای کانادا بدون شینگن ممکن است، اما تضمین صدور ویزا یک دورغ بزرگ است. ویزای 100% تضمینی کانادا وجود ندارد. هیچ شخص یا شرکتی آشنایی در سفارت کانادا ندارد. هیچگونه تفاوتی بین بررسی مدارک در کانادا وجود ندارد. هیچ دعوتنامه ای تضمین کننده صدور ویزای کانادا نخواهد بود. ویزای فوری یا VIP کانادا وجود ندارد. سفارت هیچ گونه آماری در خصوص تعداد قبول یا رد درخواست ویزا را اعلام نمی کند، تمام آمارهایی که در سایت های مختلف عنوان می شود که مثلا 90 درصد درخواست ویزای ایرانی ها ریجکت یا قبول شده است دروغی بیش نیست؛ تعداد قبول یا رد درخواست های ویزا هیچوقت اعلام نشده است. ارائه مدارک جعلی به سفارت کانادا عواقب جبران ناپذیری خواهد داشت.

نکته بسیار مهم در خصوص اخذ ویزای تحصیلی تضمینی کانادا:

 برخی از آژانسها یا شرکتهای مسافرتی یا تحصیلی چند نرخ برای خدمات درخواست ویزا در نظر گرفته اند: معمولی و تضمینی(ضمانت بازگشت وجه). این موضوع بدین صورت است که اگر هزینه درخواست ویزای معمولی را پرداخت کنید؛ یک کارآموز شرکت، خود را به جای شما جا زده و یک ایمیل به اسم شما درست می کند و درخواست ویزا می دهد (از دیدگاه کانادا این نوع درخواست غیر قانونی ست.) علاوه بر غیر قانونی بودن این موضوع، احتمال خطا و ریجکتی به دلیل بی تجربگی کارآموز بسیار بالاست. اگر هزینه ویزای تضمینی را پرداخت کنید؛ یک غیر کارآموز باز هم با یک ایمیل از سمت شما درخواست ویزا می کند (از دیدگاه کانادا این نوع درخواست غیر قانونی ست.) و گاهی عنوان می کنند که از یک دعوتنامه رسمی و معتبر برای افزایش شانس دریافت ویزای شما استفاده خواهد شد!(دعوتنامه نیز غیر قابل خرید و فروش است، و تاثیری هم بر روی پرونده ندارند، چون برای صدها نفر دیگه استفاده شده و به هیچ عنوان تضمین کننده بازگشت شما، که دغدغه اصلی آفیسر است، نخواهد بود)

با چند سوال ساده میتوانید متوجه دروغ این نوع شرکت ها شوید: 

آیا خود را به جای شما معرفی خواهند کرد یا از یک وکیل یا مشاور رسمی مهاجرت کانادا استفاده خواهند کرد؟ (اگر از وکیل یا مشاور رسمی استفاده می شود، شما حق دارید نام وکیل خود را بدانید و یک قرارداد مستقیم با وکیل یا مشاور رسمی کانادا داشته باشید و اگر یک ایمیل را به جای شما به کانادا معرفی خواهند کرد، این کار به صورت رسمی در وبسایت کانادا عنوان شده است که غیر قانونی ست).

آیا پروفایل و رمز ورود اپلیکیشن فی درخواست ویزا را در اختیار شما قرار خواهند داد؟ در صورتی که پروفایل و رمز ورود را در اختیار شما نگذارند، این موضوع با ریسک بسیار همراه است؛ به دلیل اینکه تضمین کرده اند که هزینه ی شما را در صورت رد درخواست ویزا، عودت دهند. پس به احتمال بسیار قوی بدون اطلاع شما، از مدارک جعلی برای تکمیل مدارک شما استفاده خواهند کرد، و برای اینکه مدرکی از جعل آنها نداشته باشید، پروفایل و رمز ورود را در اختیارتان نخواهند گذاشت. که اگر آفیسر متوجه جعلی بودن مدارک شود، 5 سال از درخواست ویزا تحریم خواهید شد. و هیچ مدارکی برای اثبات بی گناهی خود نخواهید داشت!

آیا دعوتنامه معتبری! که برای شما استفاده می کنند فقط برای شما بوده یا برای هزاران نفر دیگر استفاده شده است؟! اگر این شرکت شما را به کانادا دعوت می کند پس چرا یک ایمیل به جای شما درست کرده و درخواست ویزا می دهد؟ (به دلیل اینکه فقط یا خود اشخاص یا مشاوران و وکلای رسمی کانادا اجازه این نوع فعالیت را دارند)

توضیحات تکمیلی:

1. سوالی که برای بسیاری از متقاضیان ویزای کانادا پیش می آید این است که آیا بدون داشتن شینگن می‌توان ویزای کانادا دریافت کرد؟ داشتن ویزای شینگن برای درخواست ویزای کانادا الزام نیست اما تاریخچه ی سفر قوی، در پرونده ی درخواست شما برای دریافت ویزای کانادا موثر است.

ویزای شینگن برای اثبات بازگشت شما، بعد از سفر به کانادا است؛ با داشتن ویزای شینگن به آفیسر کانادا تفیهم میگردد، که اگر قصد پناهندگی با ویزای توریستی در کشور دیگری را داشته اید در همان کشور عضو اتحادیه اروپا درخواست اقامت خود را مطرح می کردید.

2. یکی از مواردی که می‌تواند در دریافت ویزای کانادا تاثیر گذار باشد، داشتن دعوتنامه معتبر از کشور کاناداست. حال این دعوتنامه می‌تواند از سوی یک دوست یا شرکت یا اقوام شما باشد. در صورتی که نمی‌توانید به دعوتنامه دسترسی داشته باشید لطفا اقدام به خرید دعوتنامه کانادایی نفرمایید! متاسفانه بسیاری از افراد به دروغ عنوان میکنن که از دعوتنامه در پرونده ی شما استفاده شده و ما دعوتنامه را همراه با دیگر مدارک به سفارت فرستاده ایم! و شما نمی‌توانید دعوتنامه را مشاهده کنید چون منبع صدور دعوتنامه افشا میشود! یا اینکه از دعوتنامه های فاقد اعتبار یا دعوتنامه های جعلی برای درخواست ویزای کانادا استفاده میکنن که اتفاقا در مواردی دلیل ریجکتی و تحریم پنج ساله ویزای کانادا، همان دعوتنامه ی فاقد اعتبار است.

داشتن دعوتنامه معتبر شانس دریافت ویزای کانادا را افزایش می‌دهد. اما دقت داشته باشید، تنها دعوتنامه ای معتبر است که یا از اقوام درجه یک شما و دوستان شما باشد، یا از طریق یک شریک ثبت شده معتبر در کانادا صادر شده باشد. به یک آژانس یا شرکت مسافرتی که صرفا یک شعبه در کانادا دارد و شما را به کانادا یک توریست یا دانشجو معرفی می کند و بابت دعوتنامه، هزینه ای را از شما طلب می کند! به هیچ عنوان اعتماد نکنید. این نوع دعوتنامه کمکی به پروسه دریافت ویزا نخواهد کرد.

3. مراقب باشید که فریب وعده های دروغین لیبل جعلی ویزای شینگن یا ویزای کانادا را نخورید؛ متاسفانه بسیاری از افراد با وعده هایی همچون؛ چسباندن لیبل شینگن جعلی یا کشورهای آسیایی، جعل مهر ورود و خروج ویزا، از متقاضیان ویزای کانادا سودجویی می‌کنند. باید بدانید که علاوه بر عواقب جعل که می‌تواند گریبان گیر شما شود، در صورتی که آفیسر به جعلی بودن مدارک پی ببرد؛ شما از 5 سال تا مادام العمر از سفر به کانادا محروم خواهید شد.
در برخی از تبلیغات میبینیم که حرف از اخذ ویزای کانادا بدون مدارک، فقط با پاسپورت و موارد این چنینی زده شده است. واقعیت این است که بعضی از کارگزاران و عاملان ویزای تضمینی کانادا، اقدام به جعل مدارک و جعل ویزای شینگن یا سفرهای آسیایی متعدد می‌کنند و به خیال خود با این کار شانس ویزای کانادا متقاضی را افزایش می‌دهند. در صورتی که این کار نه تنها شانس اخذ ویزا را افزایش نمی‌دهد، بلکه در خواست ویزای کانادا متقاضی نیز ریجکت می‌شود.

4. در بسیاری موارد از مشاوران ما سوال شده که آیا رابطی در سفارت کانادا دارند و آیا دارای امتیاز خاصی در سفارت کانادا هستند؟ لازم به ذکر است که؛ هیچ کس نه رابطی در سفارت کانادا داشته و نه دارای امتیاز خاصی است. سیستم مهاجرت و ویزای کانادا بسیار دقیق بوده و بر مبنای قانون پایه ریزی شده و به نوعی هیچ شخصی جرات رابطه بازی در این سیستم را ندارد و باید تاکید کنیم کسانی که این مورد را عنوان میکنند، دارای تجربه کافی در این حیطه نبوده و میخواهند با این عناوین هر طور شده از موقعیت سوء استفاده کنند و از شما مبالغی را بابت دستمزد دریافت کنند.

5. در بسیاری از موارد کارگزاران ویزای کانادا عنوان می کنند که؛ در انتهای کار، مبلغ دستمزد و یا حق الوکاله را پرداخت کنید! این امر نشان دهنده ی آن است که شرکت یا شخص مذکور شانس خود را با ارائه مدارک جعلی برای دریافت ویزای شما امتحان خواهد کرد؛ اگر با درخواست ویزای کانادا موافقت شد دستمزد را دریافت میکند و اگر با درخواست ویزا مخالفت شد و شما ریجکت شدین و وارد بلک لیست 5ساله شدین، مشکلی نیست نفر بعدی …!!!

6. مراقب باشید که چیزی با عنوان ویزای فوری کانادا وجود ندارد، زمان تایید مدارک توسط سفارت تعیین می‌گردد و هیچ شخصی در کوتاه کردن زمان پاسخگویی سفارت دخالتی نخواهد داشت.

7. زمانی که سخن از ویزای تضمینی کانادا می باشد، توجه داشته باشید که هیچ کس نمی‌تواند تضمین کننده صدور ویزا باشد. 100 درصد کلاهبرداری ست.

در مواردی برخی شرکت های مهاجرتی یا اشخاص بیان می‌کنند که در سفارت مثلا ترکیه، آفیسر از دوستان آنهاست و یا از این افراد مبالغی دریافت می‌کند! باید توجه داشته باشید که افسرهای ویزای کانادا در شرایط بسیار دشواری انتخاب می شوند و هیچوقت به طور ثابت در یک سفارت نمی مانند و نکته مهم این است که مشخص نیست پرونده ی شما به کدام آفیسر کانادا ارجاع داده خواهد شد و پرونده ها به صورت رندوم توسط افسرهای ویزا بررسی می‌گردد. پس به طور کل رابطه در سفارت کانادا و اخذ ویزای تضمینی کانادا وجود ندارد.

8. گروگان گیری سند ملکی به عنوان ضمانت بازگشت از کانادا و یا دریافت مبالغ ضمانت نامه بانکی با عنوان ضمانت بازگشت شما!!!

لطفا توجه داشته باشید این کار کاملا غیر قانونی ست. برای درخواست ویزای کانادا، سفارت این کشور هیچگونه ضمانت بازگشتی در غالب سند ملک یا زمین یا ضمانت نامه بانکی از متقاضیان دریافت نمی کند. به هیچ عنوان اسناد خود را در اختیار سودجویان و افراد یا شرکتهایی که این موضوع را طلب می کنند، قرار ندهید که یک عمر پشیمانی به بار خواهد آورد (حتی اگر از دوستان و آشنایان شما این ریسک را قبلا انجام داده اند).

نکته بسیار مهم: 

وکلای دادگستری، موسسات حقوقی، موسسات کاریابی بین المللی،  موسسات اعزام دانشجو، حتی آژانس های مسافرتی، یا افراد حقیقی، برای فعالیت در حیطه ویزا و مهاجرت به کانادا باید از شورای قانونگذاری مهاجرت کانادا (ICCRC) مجوز داشته باشند؛ در غیر این صورت، هرگونه فعالیت آنها از دیدگاه کانادا در حیطه ویزا و مهاجرت غیر قانونی ست.

 

 در سایت رسمی مهاجرت کانادا اعلام شده است که؛ اگر از بی تجربگی و کلاهبرداری این‌گونه افراد یا موسسات فاقد مجوز ICCRC متضرر شوید، هیچ راهی برای پیگیری و رفع اتهامات خود ندارید. پس فقط به مشاوران یا وکلای رسمی کانادا اعتماد کنید تا  در صورت بروز مشکل، مدافع منافع شما باشیم.

 

کشور کانادا فقط به وکلا و مشاوران رسمی مقیم کانادا که از iccrc مجوز دارند، اجازه فعالیت در حیطه مشاوره و انجام امور ویزا و مهاجرت به کانادا را می دهد.

وکلای دادگستری، موسسات، آژانسهای مسافرتی  و یا هر شرکت دیگری، بدون حضور وکیل یا مشاور رسمی مهاجرت کانادا، نمی‌توانند نامه دفاعیه از موکل خود به اداره مهاجرت کانادا ارائه دهند.

 

برای مشاهده ویدئوهای آموزشی مهاجرت به کانادا، با کلیک برروی لینک زیر، صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید

instagram.com/visa724com

در صورت عدم وجود وکیل یا مشاور رسمی مهاجرت کانادا، این شرکتها یا افراد، یک ایمیل به نام شما درست می کنند و تمامی امور را به جای شما و با یک هویت جعلی انجام می دهند و گاها حتی اکانت و پسوورد را در اختیار شما نمی گذارند، یا اینکه به عنوان واسطه عمل کرده و تمامی امور مهاجرت یا ویزا را به یک مشاور یا وکیل رسمی کانادا می سپارند. فقط قرارداد مستقیم با مشاور یا وکیل رسمی مهاجرت به کانادا (مورد تایید ICCRC) را امضا کنید.

 

در آخر اشاره ای داریم به سوالات متداول در مورد دریافت ویزای توریستی کانادا

مدارک هویتی مانند شناسنامه و کارت ملی و ترجمه آن لازم نیست؟

مدارکی که باید برای سفارت کانادا ارسال شود برای هر فرد متفاوت است. توی لیست مدارک درخواستی گاها اشاره می شود که ترجمه رسمی مدارک هویتی برای درخواست ویزا الزامیست.

آیا ارائه مدارک شغلی برای ویزای کانادا الزامیه؟

مشابه مورد بالا در صورت درخواست سفارت باید مدارک شغلی ارسال گردد اما داشتن مدارک شغلی معتبر به آفیسر اثبات میکند که شما دارای شغل مناسبی در کشور خود هستید و قصد ترک کشور خود را ندارید. پس ارسال مدارک شغلی برای دریافت ویزای کانادا بسیار موثر است.

کدوم قسمت درخواست ویزای مولتیپل کانادا را مشخص کنیم؟

شما در در فرمهای سفارت می توانید تعیین کنید که درخواست ویزای مولتی کانادا را دارید یا ویزای یک بار ورود. البته اگر مالتی درخواست کنید افسر می تواند به شما ویزای مالتی دهد.

با توجه به مدارکی که دارم چند درصد شانس دارم که ویزای کانادا را دریافت کنم؟

هیچ قانون و ربات مشخصی برای محاسبه شانس دریافت ویزا وجود ندارد صلاحیت شما با توجه به مدارکی که ارائه می دهید و صلاح دید آفیسر مشخص می گردد. مدارک شما باید اثبات کننده ی آن باشد که خاک کانادا را بعد از سفر توریستی خود ترک خواهید کرد.

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده،ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران این مجموعه مسوولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسوولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

 

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

سوالات متداول